© עמותת לב זהב - שירותי סיעוד ורווחה  |  הנהלה: רח׳ החורטים 11, חולון  |

03-6555870 

phone, phone, contact, telephone, support, call

שירות  לזכאים לחוק סיעוד


במדינה מתוקנת משפיעים החוקים על מה שמותר לעשות ומה שאסור. אך לא רק מסגרת פעולה נורמטיבית מסייעים החוקים להסדיר. ישנם חוקים חשובים כמו חוק הסיעוד, אשר מגדירים את זכויותיהם של אלה שקשה להם לדאוג לעצמם, אלה שהגיעו לגיל מבוגר ויכולת התפקוד שלהם אינה כתמול שלשום. 

מבחינת ציבורית, חשיבות החוק רבה כל כך שכן בהתאם לקריטריונים הקבועים בו יכולים הזכאים לקבל שירות חינמי חשוב, חיוני. עמותת לב זהב מלווה את אוכלוסיית הקשישים ומייעצת גם לבני משפחותיהם לגבי שירותי סיעוד והשמה בבתי אבות. יתכן בהחלט שגם אתם או הוריכם המבוגרים זכאים לקבל שירות חינמי לזכאים לחוק סיעוד. להלן נסביר על משמעות הדבר. 

חוק הסיעוד – טיפול סיעודי מקיף ומקצועי 
חוק ביטוח סיעוד נועד לסייע ולהגדיר כללים לשמירה על כבודם ואיכות חייהם של קשישים סיעודיים. הגורם האמון על יישום לשון החוק הינו המוסד לביטוח לאומי. לימינו של המוסד לביטוח לאומי פועל משרד הרווחה כאשר חברות או עמותות כדוגמת לב זהב הם אלה שמספקים את כוח האדם והמשאבים שמאפשרים ליישם את החזון המשתקף בלשון החוק הלכה למעשה.

שירות לזכאים לחוק סיעוד משמעו האפשרות לקבל סיוע קבוע ממטפלים מקצועיים, ישראלים או זרים, בהתאם ליכולת התפקוד ומבחני תפקוד. עמותת לב זהב מוכרת על ידי ביטוח לאומי כעמותה העומדת בסטנדרטים מהגבוהים ביותר וחשוב אף יותר – זוכה להוקרה יום יומית מאלפי הקשישים שמשתמשים בשירותיה. 
 
 

נושאים נוספים לעיונכם:


מהו בעצם שירות לזכאים לחוק סיעוד?

המשמעות הינה בדיקת זכאות לגמלה של הביטוח הלאומי – גמלת סיעוד. בניגוד למרבית גמלאות הביטוח הלאומי, כאן השאיפה היא להעניק לזקוקים לה לא כסף כי אם שירות. שירות שניתן על ידי מטפלים אמינים ומקצועיים המגיעים לבתיהם של הקשישים באופן סדיר. 

לא מדובר בדרך כלל בטיפול של עשרים וארבע שעות ביממה כי אם טיפול של מספר נתון של שעות בשבוע. ככל שהמטופלים מתקשים יותר לתפקד באופן עצמי כך הם יזדקקו ולכן גם יקבלו יותר שעות סיעוד.

בהתאם לחוק הסיעוד, יש 3 רמות, רמה א' רמה ב' ורמה ג', כאשר רמה ג' משמעות זכאות מקסימלית לשעות טיפול. 

יצירת קשר מהיר

מלאו פרטיכם בטופס הבא
וניצור קשר בהקדם:


 


© עמותת לב זהב - שירותי סיעוד ורווחה

לשירותכם סניפים בפריסה ארצית

הנהלה: רח׳ החורטים 11, חולון

|

|


שירותים


מידע וזכויות

 

 


מאמרים


סניפים


דרושים

 03-6555870