© עמותת לב זהב – שירותי סיעוד ורווחה            |

הנהלה: בניין וורקר רח’ הכישור 30, חולון          |

לשירותכם סניפים בפריסה ארצית

צוואות ואפוטרופסות (ליווי של עו”ד)

בשיח הציבורי היום יומי לא מרבים לעסוק בעניינים כגון צוואות או אפוטרופסות. לב זהב – שירותי סיעוד ורווחה הינה עמותה הידועה באספקת שירותי סיעוד ומטפלים לקשישים רואה לעצמה חובה וזכות להנגיש לבני הגיל השלישי גם את המענה הרלוונטי עבורם הן בצוואות והן באפוטרופסות. כמובן שהעיסוק בצוואות באפוטרופסות נעשה בליווי עורך דין. 

מונעים היום את הצרות של המחר 
ככל שאנו מתבגרים, הופכת השאלה “מדוע כדאי לטפל עוד היום בעריכת צוואה” לרלוונטית יותר. מכיוון שלצוואה יש הרבה מאוד משמעויות, גם ואולי בעיקר ברמה המשפטית, כדאי בהחלט להקשיב למה שיש לעורך דין שעוסק בכך לומר בנושא. 

אז מדוע חשוב לערוך צוואה? קודם כל, זה חשוב מפני שאיש לא יודע מה ילד יום. מי שהינו צלול כיום עשוי לגלות מחר כי הראש מתקשה לזכור והמחשבות אינן מסודרות. עריכת צוואה כאשר ברור שעורך הצוואה עומד היטב על דעתו מבטיחה כי הצוואה תהיה תקפה. בהקשר זה, נבקש לציין את החשיבות של עריכת צוואה מבחינה משפחתית, כמתכון למניעת סיכסוכים ומחלוקות (סכסוכי רכוש).

האם אני אדון לעצמי?

ישנם קשישים שמאבדים בשלב כזה או אחר את היכולת לחשוב בצלילות. לפעמים, מדובר בירידה קוגניטיבית מינורית ולעיתים מדובר בירידה קוגניטיבית הרבה יותר משמעותית. מהצד השני, ישנם כאלה שיכולתם הקוגניטיבית גבוהה מאוד אך יכולת התפקוד יורדת. במקרים אלה, לפעמים יכול לעלות הצורך למנות לקשיש אפוטרופוס או תומך החלטה או מיופה כוח בהתאם לנתיב החוקי שהוגדר לשם כך. 

האפוטרופוס עשוי לקבל החלטות בשמו של הקשיש – הן בנושאי טיפול והן בנושאים אחרים לרבות החלטות בנושאים כספיים ופיננסיים. לא חייבים לחכות בכדי להבין מה המשמעות של אפוטרופסות. בכל שאלה, פנו בהקדם לעמותת לב זהב ובקשו לדעת יותר על צוואות ואפוטרופסות (ליווי של עו”ד).

צרו קשר ונשוב בהקדם

חייגו עכשיו 03-6555870

לפניות ומידע נוסף מלאו פרטים

ונחזור בהקדם

או מלאו פרטיכם

וניצור קשר בהקדם:

עמותת לב זהב מגייסת עו"ס, אחים ואחיות, גרונטולוגים, מרפאים בעיסוק ופיזיותרפיסטים לסניפים ברחבי הארץ

עַל־שַׁ֣חַל וָפֶ֣תֶן 
תִּדְרֹ֑ךְ תִּרְמֹ֖ס כְּפִ֣יר וְתַנִּֽין